Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Ważna informacja w sprawie ankieterów statystycznych

Gminne Biuro Spisowe w Boguszowe - Gorcach informuje, że związku z pojawiającymi się informacjami od respondentów zaniepokojonych tym, że na terenie gminy pojawiają się fałszywi rachmistrze/ankieterzy,informujemy, że najprawdopodobniej są to ankieterzy statystyczni – pracownicy Urzędu Statystycznego we Wrocławiu, którzy wykonują swoją codzienną pracę, odrębną od prac związanych z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2011.

Podstawowym zadaniem ankieterów jest badanie budżetów gospodarstw domowych, aktywności ekonomicznej ludności, kondycji gospodarstw domowych oraz cen towarów i usług konsumpcyjnych. Ponieważ badaniami tymi objęte są przede wszystkim gospodarstwa domowe, w celu ich realizacji ankieterzy pukają do drzwi prywatnych mieszkań. W wylosowanych mieszkaniach badane jest gospodarstwo domowe, czyli zespół osób mieszkających razem, spokrewnionych ze sobą lub nie spokrewnionych i wspólnie utrzymujących się (gospodarstwo domowe wieloosobowe), bądź osoba utrzymująca się samodzielnie, bez względu na to, czy mieszka sama czy z innymi osobami (gospodarstwo domowe jednoosobowe) oraz przeprowadzany jest wywiad indywidualny z respondentami.

 Ankieter statystyczny nie jest osobą anonimową dla respondenta, ponieważ realizując badanie w terenie jest wyposażony w legitymację służbową ze zdjęciem (wzór przekazujemy w załączeniu) oraz upoważnienie wydawane ankieterowi do każdego badania z określeniem tematyki, terenu i okresu realizacji badania. Ponadto zawsze można sprawdzić jego tożsamość dzwoniąc do Urzędu Statystycznego we Wrocławiu pod numer 71 3716-333.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Małgorzata Grzesiak 28-04-2011 11:07:10
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Małgorzata Grzesiak 28-04-2011
Ostatnia aktualizacja: Małgorzata Grzesiak 28-04-2011 11:07:10